Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Budowa gokarta

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Budowa gokarta

Witam mam zamiar zbudować gokarta i nadeszedł do mojej głowy taki pomysł aby dać tam silnik od komara O.o . Chciałbym zrobić to tak : wywalić niepotrzebne rzeczy ze środka silnik i zostawić sam wał , A na wale zamiast kosza sprzęgłowego dać zębatke zdawczą oczywiście silnik byłby założony odwrotnie . Co myślicie o moim pomyśle miało by to doś mocy ? Robił już ktoś kiedyś takie coś ? chodzi mi o prostą konstrukce silnika ma być tylko tak: kartery, wał , zapłon, zębatka , gaźnik, tłumik , cylnider , tłok, głowica itp.

pomoże ktos ?

Komentarz

Ale smarowania nie było by na koszyku. To jest mało sensowna przeróbka, pozatym komar jest słaby.

Komentarz

sprzęgło i skrzynie biegów uważasz za niepotrzebne rzeczy ?

Przecież bez sprzęgła to nie ma prawa jeździć tak jak powinno, bo obroty wału odrazu będą przenoszone na koła..

Komentarz

Silnik od komara... Nieciekawie ciągnęłoby to 4 koła. I z tym sprzęgłem też troche kijowo. Ja bym wolał zrobić sobie 3 pedały w nodze (sprzęgło, hamulec, gaz) i biegi gdzieś w ręce. Silnik od mzty 150/250, wsk 125/175. Miałem już takie wizje.

A tak wgl to jak to ma wyglądać? tak http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._kart_edit.jpg czy tak ? http://www.ceet.niu.edu/orgs/projman...ovrall-blu.jpg

Komentarz

no właśnie a przecież gokarty nie mają biegów ani skrzyni biegów tylko gaz i hamulec . Wiem bo widziałem właśnie przed wczoraj takiego gokarta bo znajomy ma . Bardziej by wyglądało jak to pierwsze .I właśnie chciałem zrobić zębatke na wale żeby to miało trochę mocy a cała skrzynia i kosz sprzęgłowy już osłabia silnik. . A odpalanie by było na pycha

Komentarz

Kartingowe silniki mają zębatkę na wale, głównie kategoria 100cc. Te silniczki mają 25km i nadzwyczajny jak na 2t moment obrotowy, który pozwala jeździć na obrotach od 4-15 tys z jednakową dynamiką. Silnik z komarka ma 1km i wątpie by w ogóle dało się w ten sposób rozpędzić go do większej prędkości jak 10km/h bo żeby w ogóle ruszył z miejsca musialbyś załozyć na oś zębatkę od jawki.

Komentarz

a gdybyś zachamował lub stanął to by ci zgasł. możesz rozwiązać problem skrzyni tk jak w motocyklach żużlowych

Komentarz

U mnie w szkole mają gokarty z silnikami od wsk 125 i mają one normalnie biegi. Wg mnie lepiej jest dostosować przełożenie do warunków jazdy.

Komentarz

Budowa takiego gokarta jak ten w pierwszym linku to nie taka prosta sprawa. Same koła to koszt około 400zł (mowa oczywiście o używanych). Sam buduje z kumplami coś na wzór tego i mogę Ci powiedzieć ,że wydaliśmy już na niego około 600zł do tego trzeba doliczyć jeszcze koszta związane z toczeniem elementów takich jak oś, piasty, zwrotnice (my mieliśmy to akurat darmowe). Miałem w tym silnik z wsk 125 i osiągi nie były zachwycające, a co dopiero silnik z komarka. Teraz chce tam wsadzić jakiegoś japoñca i myślę, że w koñcu tym pojeździmy. To że prawdziwe gokarty nie maja biegów to nie znaczy, że samoróbka budowana w garażu nie może ich mieć. Moim zdaniem większa frajda pojeździć takim gokartem z biegami niż automatem, bo kojarzy mi się to z kiblami.

Komentarz

Pokażcie mi jakiś film jak lata taki silniczek bez skrzyni bo nie wierze! Nie chodzi mi o chinolce...

Komentarz

nie wypali wywalić skrzynie heh;p przecież to ci daje moment obrtotwy i przełożenie w ogóle bez sprzęgła i skrzyni nie uciągnie;p

Komentarz

Nawet karty bez biegów mają sprzęgło odśrodkowe więc nie wiem jak ty byś chciał tym jeździć bez sprzęgła jeszcze przy takiej mocy. Dawniej miałem karta na Polskiej ramie KP6 z silnikiem wsk 125 i osiągi były niezadowalające. Proponuję wrzucić coś o mocy minimum 15KM żeby można było chociaż trochę poszaleć, chyba, że chcesz do pyrkania karta to wsadzaj wsk, ale kto normalny kupuje lub robi gokarta żeby nim jeździć 15km/h ? Przemyśl to, czy twój pomysł ma ręce i nogi a jeśli pojawi się jakaś niewiadoma to wtedy pytaj. Pozdrawiam.

Komentarz

dobra dzięki za odpowiedzie zastanowie się nad tym
                            Macie coś do kibli to w takim razie simson sr to też kibel koniec kropka :/
                            Bo jeżeli skuter wam się kojarzy z kiblami to udowodnijcie mi że ktoś szał lub srał do skutera

Temat do zamknięcia !!!

Komentarz

Zamieszczone przez polski1261 Zobacz posta
                              Pokażcie mi jakiś film jak lata taki silniczek bez skrzyni bo nie wierze! Nie chodzi mi o chinolce...
                              http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

Komentarz

Pracuję...
                              X