Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Dusi przy dodaniu gazu

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dusi przy dodaniu gazu

//Temat zakładam po raz trzeci w związku z brakiem zainteresowania.
    Witam
    Mam taki mały problem z moim Simkiem S51.
    Tzn. jeśli puszcze mu z gazu i spadnie na niskie obroty to dodając później gazu Simsona troche zamula ale po jakis 5sec wchodzi na obroty.
    Niby to jakoś strasznie nie przeszkadza, ale wolałbym mieć to dobrze zrobione tak jak np. kumpel w sr-ce tzn. chodzi na wolnych doda mu gazu i wogóle nie zamula.
    Mój gaźnik to 16n3-4
    //Proszę bez idiotycznych odpowiedzi typu "Przeczyść gaźnik" bo to jest chyba podstawa, nie ?

Na jaki kolor wypaliła się świeca? Zobacz jak się wkręca bez gumy filtra powietrza.

Komentarz

to nie dodawaj gazu

Komentarz

ej pomuzcie bo mam wlanie taki sam problem, tylko z eja mam gaznik 21 i odpowiedni osprzet i gaznik tez czysilem nie polepszylo sie... do tego gasnie mi na wolnych musze troche trzymac manetke... a znowu jak podkrece obroty to jest dobrze, tylko ze jak juz zimny i odpale to ma za duze i znowu musze popuscic... Co jest? Zaplon elektronic

Komentarz

Zamieszczone przez adrian851 Zobacz posta
          to nie dodawaj gazu
          no no teraz dojeb*łeś. Kolega potrzebuje pomocy a nie kretyñskich komentarzy. A wracając do tematu to pokombinuj z ustawieniem iglicy (4 rowek licząc od góry zwykle jest najlepsze) , minimalnie zwiększ mieszankę paliwo-powietrze. Musisz próbować, bo każdy silnik pracuje na troche innych ustawieniach. jabky nie pomogło to pisz pozdr.

Komentarz

Jak na razie dzięki za odpowiedzi. Będę próbował w poniedziałek, bo muszę jeszcze uszczelke pod komorę kupić bo wczoraj rozbierałem gaźnik i uszczelka nadaje się do wymiany.
            Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to proszę pisać

Komentarz

Ustaw iglice troche niżej bo go prawdopodobnie albo przestaw zapłon jak nie pomoże

Komentarz

Jak piszesz ze na wolnych gaśnie to może spróbuj wyregulować wolne przy czym rób to na zapalonych światłach(większe obciążenie dla silnika) -reguluje się taką śrubką ze sprężynką .

Komentarz

Ok sprawdze wszystko to co poradziliście sprawdzić i dam znać

Komentarz

moze dostawac za duzo paliwa zobacz jaka masz dysze glowna sprawdz tez ustawienie iglicy dla tego gaznika musi to byc 4 rowek od gory lub jak kto woli drugi od dołu dysza glowna bowinna niec oznaczenie 70 jesli wszystko bedzie dobrze to problem moze byc w tym ze tloczek ssania sie przyblokowal mialem taki problem sprawdz tez przerwe na swiecy i jak masz to na platynach

Komentarz

iglica albo w ogóle cały gaźnik. możliwe że cos w iskrowniku.Sprawdź zapłon, platyny, kondensator.

Komentarz

Dobra grzebałem w nim wczoraj i tak:
                        - wymieniłem uszczelkę pod komorą pływakową,
                        - -||- -||- pod głowicą / pod tamtą widać było prześwit(zakładam bez silikonu)
                        - no i linke od prędkościomierza, która mnie troche wkurzyła,ale nie o niej mowa

No i teraz trzyma wolne obroty i jak dodaje gazu to go nie zmula
                        tylko nie za bardzo chce palić od kopa i na wolnych pochodzi max 15sec i gasnie.

¦wieca wypala się na brąz, a ta obręcz wokół niej na czarno.

Dodam jeszcze ze wczoraj wieczorem Simek chodził sobie spokojnie z 20min na wolnych chciałem go troche zagrzać i sprawdzić czy nie będzie go zamulać

A tutaj filmik proszę obejrzeć.
                        http://bielu000.wrzuta.pl/film/4oofZpMmWhq/07092010005
                        Po włączeniu II na stacyjce zaczyna się coś dziać

Komentarz

Nie coś, tylko najwyraźniej brakuje mu iskry a światła tylko to pogarszają, czeka cię w pierwszej kolejności wymiana świecy i to powinno pomóc na jakieś 10km D ale możliwe, że to pomoże na zawsze, a jak nie to musisz wymienić cewke zapłonową a nastepnie WN.
                          Piszę z własnego doświadczenia, jeśli ktoś ma inne zdanie to niech się też wypowie;P
                          Ostatnio edytowany przez Endurzysta; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dodam jeszcze że świece wczoraj zmoczył deszcz bo juz nie zdążyłem wszystkiego pochować bo zaczęło padać

Komentarz

To narazie zobacz na nowej/innej świecy...

Komentarz

Pracuję...
                              X