Ogłoszenie

Ogłoszenie Module
Zwiń
No announcement yet.

Spawanie ocynku

Page Title Module
Przenieś Usuń Zwiń
X
Conversation Detail Module
Zwiń
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Spawanie ocynku

Właśnie jestem w trakcie tworzeniu wydechu. Mam na ten wydech ładny arkusz blachy ocynkowanej. Słyszałem, że ocynk słabo się spawa migiem i wydziela się jakiś trujący gaz/substancja. Czy gdybym zeszlifował w miejscu spawania ocynk to czy można to normalnie spawać, bez żadnych komplikacji? PozDDRo

Masz blache ocynkowaną czy cynkową bo to dwie różne blachy.
    Takie coś się zazwyczaj lutuje a nie spawa

Komentarz

jak OCYNKOWANA to masz rację z tym gazem trującym, kiedyś tato mi opowiadał, że jego znajomy próbował takie coś spawać.

Komentarz

ja spawalem... elektroda... troszke sie kopcilo i smierdzialo

Komentarz

Blacha ocynkowana.

Komentarz

Kup sobie porządną blache, nie baw sie w syf, ocynk jest cienki i miękki, to sie nie nadaje na wydech. Arkusz (2x1m) czarnej blachy kosztuje 60zł. Albo cięcie laserowe i Ci zrobią z ich materialu i tez nie wychodzą duze kwoty.

Komentarz

Blacha 1 mm. Czyli nie robić wydechu z tej blachy? Trudno, poszukam czegoś innego.

Komentarz

1mm, zeszlifujesz ocynk, zostanie cos w przedziale 0,7-0,8mm na krawędziach i bedziesz smarkal a nie spawal.

Komentarz

Skoro tak piszesz to nie opłaca mi się bawić z tą blachą tylko kupić zwykły arkusz czarnej blachy. No nic, dzięki za odpowiedzi.

Komentarz

Ocynk się lutuje a nie spawa. Ojciec jak w robocie spawał ocynk to waliło na całym zakładzie

Komentarz

Pracuję...
                    X